Motivasyon

Motivasyonu kelime anlamıyla kişinin ihtiyaç ve isteklerine yönelik olarak harekete geçmesini sağlayan enerji olarak tanımlamak mümkündür. Eğitim sürecinde motivasyon ise öğrencinin ihtiyaç ve istek duyduğu amacına yönelik davranışları geliştirmesidir.

Eğitimde motivasyon öğrenmenin gerçekleşmesi için önemli koşullardan biridir. Yeteri kadar motive olmayan öğrenci öğrenme için hazır duruma gelmemiştir. Odtülüler Dershanesi uyguladığı motivasyon sistemi ile öğrencisini öğrenmeye heveslendirerek, çalışma güdüsünü artırarak ve harekete geçmesini sağlayarak başarıya ulaşmasını sağlamak için destek vermektedir. Eğitim anlayışımız tüm öğrencilerimizin potansiyelini ortaya çıkararak en üst seviyede performans sergileyerek başarıya ulaşmasını sağlamaktır.

Hedefleri belirlenen, kendisine uygun çalışma planları uygulanan pozitif öğrenme ortamında öğrencinin verimi ve nihayetinde başarısı artmaktadır. Motivasyonun kişiden kişiye değişmesi sebebiyle bireysel farklılıkları gözeterek öğrenciye özel hedefler ve çalışma planları oluşturulmaya özen gösterilmektedir.

Alanında deneyimli ve donanımlı eğitimcilerimiz, tecrübeli rehberlik servisimiz ile öğrencilerimizin motivasyonunu artırmak için profiline uygun teknikler ve yöntemler uygulanmaktadır. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile meydana gelen destekleyici eğitim ortamında öğrencimizin potansiyeline ve başarabileceğine olan inancı artmaktadır. Kendine olan inancı ve güveni artan öğrenci stres ve kaygısını da azaltarak nitelikli ve verimli çalışmalar yürüterek zamanını en iyi şekilde yöneterek süreci başarıyla tamamlamakta ve hedeflerine ulaşmaktadır.

Tüm süreçlerde etkin rol alarak öğrencimizle birebir iletişim halinde yürüttüğümüz çalışmalar başarıya olumlu katkı sağlamaktadır. İhtiyaçları ve hedefleri doğru tespit edilen, kendisine en uygun çalışma disiplini titizlikle oluşturulan, yakından takip edilen ve desteklenen motivasyon sistemi sayesinde öğrencilerimiz başarıya ulaşmada zorluk yaşamamaktadır.

Sorunuz var mı? Arayın!WhatsApptan YazınForum Doldurun

Odtülüler ile bir çok şekilde irtibat kurabilmek mümkün. İstediğiniz iletişim yöntemini seçin ve hemen detaylı bilgi alın
Hızlı İrtibat

Hızlı İrtibat

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Öğrenci temsilcilerimiz sizinle hemen irtibata geçeceklerdir.

    Sohbet Başlatın
    Hemen soru sorun
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabilirim?