Öğrenci Etüt Sistemi

Odtülüler Dershanesi olarak öğrencimize vereceğimiz etüt çalışmasını belirlemek üzere uzman ve deneyimli eğitimcilerimizle deneme ve tarama sınavlarının sonuçları analiz edilerek hatalı ya ada boş bırakılan tüm soruların değerlendirmesi yapılmaktadır. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda öğrencimiz hakkında detaylı raporlar hazırlanmaktadır. Hatanın ya da eksiğin nereden kaynakladığını, anlama hatası, pratik eksikliğinden oluşan ya da temelden kaynaklanan mı olduğu belirtilmektedir. Rapora göre etüt çalışması önerilmektedir.

Etüt çalışmalarımız konuları baştan başlayarak öğrenmek üzerine uygulanmamaktadır. Çalışmalarımız hazırlanan detaylı raporlar aracılığıyla öğrencinin hangi konuda eksik olduğunu tespit edilerek konuya ilişkin önemli detayların tekrar edilmesi ve konunun pekiştirilerek kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesini sağlamak üzere eğitimcilerimiz eşliğinde pratiğe dönüştürülmesini içermektedir.

Tam anlamıyla öğrenmenin gerçekleşmesi ve etüt çalışmalarının fayda sağlanabilmesi için konunun önceden öğrenilmiş olması ve gerekli pratiklerin yapılması önemlidir. Yapılacak çalışmaların bireysel bazda yürütülmesi olanağı bulunmaktadır, bu süreçte öğrencimiz eksik kaldığı konular için ek ders anlatımı talep edebilir. Ek ders çalışmaları ile konuyu öğrenen ve pratiğini tamamlayan öğrenci önerilen etüt çalışmalarına katılım sağlayabilir.

Etüt çalışmalarının amacı öğrenilmiş ve pratik yapılmış konularda tamamlayıcı rol üstlenerek hiçbir açık nokta kalmadan ilerlemeyi sağlamaktır. Bu şekilde yürütülen çalışmalar öğrencinin başarısında fark edilecek düzeyde artış sağlamaktadır.

Profesyonel eğitim koçlarımız aracılığıyla öğrencilerimizin deneme ve tarama sonuçlarının yansıra sınıf içerisinde göstermiş olduğu performans, ödev performansı takip edilmektedir. Öğrencilerimiz sorun yaşadığı tüm konularda kendini geliştirmek ve eksiklerini gidermek amacıyla tecrübeli branş öğretmenlerinden destek alarak etüt çalışmaları planlama olanağına sahiptir. Uygulanan etüt çalışmalarında haftalık veya aylık saat sınırlaması bulunmamaktadır.

Deneme ve tarama analizleri sonucunda zorunlu etüt çalışmaları planlanabilmekte ve aynı zamanda öğrenci kendisi mobil uygulama ve rehberlik öğretmenleri aracılığı ile etüt çalışması alabilmektedir. Dinamik, nitelikli, öğrencisini de sürece dahil ederek etkin kılan anlayışla yürütülen etüt sistemimiz sayesinde başarısızlığı yaratan tüm bahaneler ortadan kaldırılmakta ve öğrencilerimiz ilerideki eğitim hayatlarında da fayda sağlayacakları çalışma disiplini geliştirerek başarılarını önemli ölçüde artırmaktadır.

Sorunuz var mı? Arayın!WhatsApptan YazınForum Doldurun

Odtülüler ile bir çok şekilde irtibat kurabilmek mümkün. İstediğiniz iletişim yöntemini seçin ve hemen detaylı bilgi alın
Hızlı İrtibat

Hızlı İrtibat

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Öğrenci temsilcilerimiz sizinle hemen irtibata geçeceklerdir.

    Sohbet Başlatın
    Hemen soru sorun
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabilirim?