Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu ile öğrencilere çalışma yöntemleri, test teknikleri yöntemleri öğretilmektedir. Sınavlara çalışan öğrencilerimiz hiç bir şekilde bu yöntem ile yalnız kalmamaktadırlar.
Odtülüler Eskişehir
Odtülüler Dershanesi eğitim alanında kurumsal kimliği ve uzun yıllara dayanan tecrübesinin yarattığı güvenle öğrencilerinin eğitim hayatında ihtiyaç duyduğu desteği, nasıl ders çalışması gerektiği, çeşitli sınav tekniklerini nasıl uygulayacaklarını kısacası hedeflerine ulaşmak için neler yapması gerektiğini içeren yaklaşım ile eğitim koçluğu vermektedir. Eğitim kadromuz alanlarında başarılı, her öğrenciye eşit mesafede, tamamlayıcı, yol gösterici eğitimcilerimizden oluşmaktadır.

Ders çalışma disiplini, verimli ders çalışma konusunda gerekli bilgiye sahip olmayan öğrenciler başarısızlığa uğramaktadır. Eğitim koçluğu ile öğrencilerimizin çalışma alışkanlıklarını pozitif yönde değiştirerek, planlama ve etkin zaman yönetimi konusunda gelişmesini teşvik etmekteyiz. Eğitim koçluğunu her öğrencimizin özel ve önemli olduğunun bilincinde olarak bireysel farklılıklarını gözeterek her açıdan gelişmelerini sağlamak üzere gerçekleştirmekteyiz. Her öğrencimizi tek başına değerlendirerek deneme sınav sonuçları ile belirlenen eksiklerine yönelik çalışma programları oluşturmaktayız. Uzman ve deneyimli eğitim kadromuz tüm öğrencilerimizi birebir yakından takip ederek geribildirimler vermekte ve çeşitli çalışma yöntemleriyle performansını artırması için motive etmektedir.

Geçmiş yıllardaki dershanecilik anlayışından ayrışan en önemli fark eğitim koçluğu sistemidir. Koçluk eğitim sisteminin doğru uygulanıyor olması öğrencinin başarısını önemli ölçüde artırmaktadır. Geçmişte öğrenciyi gruplar halinde değerlendiren eğitim anlayışı öğrencinin süreçte yalnız kalmasına sebep olmaktaydı. Koçluk eğitim sistemi ile her öğrencimiz kendisine özel yöntemler, çalışma planları doğrultusunda sınavlara hazırlanarak başarıyı hedeflemektedir.

Teknik anlamda sadece ders anlatmanın ya da devamlı olarak deneme sınavı uygulamanın yetersiz kaldığının farkında olarak eğitim koçluğu uygulamaktayız. Bu çerçevede işlenen konunun iyice anlaşılması sağlandıktan sonra gerçek öğrenmeye geçmekte ve en kısa sürede pratiğe dönüşmesini hedeflemekteyiz. Konuya ne kadar hâkim olunsa da soru çözmede yetersizlikler olabilmektedir. Pratiği artırmaya yönelik olarak zengin kaynak kitaplar yoluyla bol ve farklı soru tipleriyle çalışma planları oluşturmaktayız. Öğrencilerimizin başarısını takip ettiğimiz deneme sınav sonuçlarının analizine de ayrı bir dikkat ve özen göstermekteyiz. Öğrencilerimizin pratiklerini geliştirmeye yönelik yürüttüğümüz tüm çalışmalar, hedeften kopmadan bilginin yapılandırılarak ilerlemenin gerçekleştirmesi istenilen başarıyı getirmektedir.

11. Sınıf Dershane
Odtülüler Kurum
Teknoloji çağı bağımlılık geliştirmesi sebebiyle bir yandan öğrenme güçlüklerine neden olurken bir yandan da etkileşimi yüksek ve yenilikçi eğitim metotlarına ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Eldeki olanakların doğru ve planlı kullanılmasını içeren eğitim koçluğu sistemiyle öğrencimizin eğitim faaliyetlerini ayrıntılı olarak programlayarak sıkı takibe almaktayız. Tüm öğrencilerimize sınava hazırlık sürecinde zamanı doğru kullanması için uyandırma zinciri yöntemini uygulamaktayız. Öğrenmenin sabah saatlerinde gerçekleşmesinin daha kalıcı öğrenmeyi sağladığı ve sınava hazırlık sürecinde iyi uykunun çok kıymetli olduğunun bilinciyle öğrencilerimizin uyku düzenlerine dikkat ederek gece geç saatlere uzanan verimsiz çalışmanın önüne geçmek için bu yöntemi uygulamaktayız. Kurduğumuz zincir ile her öğrencimiz diğer öğrenciyi ders çalışması için sabah erkenden uyandırmaktadır. Bu sayede zamanı etkin ve verimli kullanarak oluşan çalışma disiplini öğrencimizin başarısına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Odtülüler Dershanesini tercih ederek sınavlara hazırlanan her öğrencimizin tüm süreçlerinde etkin rol alarak onların birçok yönden gelişmesini sağlayan eğitim koçluğu yöntemimiz, yenilikleri takip ederek geliştirdiğimiz metotlarımızla öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları bilgi ve başarıyı kazandırmak için tüm çalışmalarımızı titizlikle ve disiplin çerçevesinde yürüterek başarının önünü açmaktayız.

Hemen hızlı detaylı bilgi alın

Hızlı İrtibat

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Öğrenci temsilcilerimiz sizinle hemen irtibata geçeceklerdir.

    Sohbet Başlatın
    Hemen soru sorun
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabilirim?