Disiplin Uygulamaları

Odtülüler Dershanesi eğitim sürecinde verimli çalışmalar yürütebilmek adına kurum içerisinde birtakım disiplin kuralları uygulamaktadır. Disiplin uygulamaları öğrencinin sorumluluk bilincini geliştirmede önemli katkı sağlamaktadır. Kurallar çerçevesinde yürütülen eğitim süreci öğrencinin çalışmalarına yansıyarak daha verimli bir öğrenme süreci gerçekleşmektedir.

Disiplin uygulamalarımız;

 • Konuyu pekiştirmek amacıyla verilen ödevlerini yapmayan ya da tamamını bitirmeden çıkış yapma olanağı bulunmamaktadır. Verilen ödev eve kalmadan tamamlanması gerekmektedir.
 • Etüt çalışmaları ve derslere giriş ve çıkış saatlerine uyulması gerekmektedir. Öğrencinin özel hazırlanan ek derslere katılmaması ya da saatlerine uymaması durumunda tüm etüt ve birebir ders anlatımları bir ya da iki hafta süreyle tamamen iptal edilmektedir.
 • Derslere geç gelen öğrenciler derse alınmamaktadır. Bir sonraki ders saatinin başlangıcına kadar ders çalışmak üzere kütüphaneye gönderilmektedir. Branş öğretmeni tarafından belirli sayıda ek soru çözümlerini içeren ceza ödevi verilmektedir.
 • Öğrencilerimizin teknolojik bağımlılığından kaynaklanabilecek öğrenme güçlüğünü ortadan kaldırmak, ders konsantrasyonunu sağlamak üzere cep telefonları ilk ders saatinde toplanmakta ve ders bitişine kadar kilitli dolaplarda saklanmaktadır. Öğrencilerimiz ile iletişime geçmek isteyen velilerimiz kurumumuzla irtibat kurarak öğrencimize ulaşabilirler.
 • Cep telefonu teslim etmekte zorluk çıkaran öğrencilerimizin, velisinin onayı alınarak, cep telefonu kendisine 1 ile 4 hafta arasında verilmemektedir.
 • Ders ve etüt çalışma saatlerine uymayan ya da derslere katılmamayı alışkanlık haline getiren, ödevlerini yapmayan, sınavlara, rehberlik ve öğrenci koçluğu toplantılarına katılmayan öğrencilerin kurumla ilişkisine son verilmektedir.
 • Disiplin uygulamalarını içeren sözleşmemiz kurumumuza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz tarafından imzalanmaktadır. Sözleşmede uyulması gereken tüm kurallar sözlü ve yazılı olarak aktarılmaktadır. Disiplin kurallarını devamlı olarak ihlal eden öğrenciye önce kısa süreli uzaklaştırma verilir. Durumunda değişiklik olmaması halinde kurumumuzla ilişkisi kesilerek kayıt iptali gerçekleşmektedir.

Sorunuz var mı? Arayın!WhatsApptan YazınForum Doldurun

Odtülüler ile bir çok şekilde irtibat kurabilmek mümkün. İstediğiniz iletişim yöntemini seçin ve hemen detaylı bilgi alın
Hızlı İrtibat

Hızlı İrtibat

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Öğrenci temsilcilerimiz sizinle hemen irtibata geçeceklerdir.

  Sohbet Başlatın
  Hemen soru sorun
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabilirim?